Звіт про виконання Програми розвитку малого та середнього підприємництва у Гадяцькому районі на 2015-2017 роки за 2017 рік

Версія для друкуВерсія для друку

Звіт про виконання Програми розвитку малого та середнього підприємництва у Гадяцькому районі на 2015-2017 роки за 2017 рік

З метою підтримки малого і середнього підприємництва  в районі здійснюються заходи, спрямовані на реалізацію  Програми розвитку малого та середнього підприємництва у Гадяцькому районі на 2015-2017 роки, затвердженої рішенням сесії районної ради  22.01.2015р.

Робота органів виконавчої влади та місцевого самоврядування за період дії Програми була направлена на  фінансово-кредитну підтримку малого підприємництва, ресурсне та інформаційне забезпечення.

          Аналізуючи стан розвитку малого підприємництва слід відмітити, що в районі за останніми статистичними даними кількість малих підприємств у розрахунку на 10 тис.осіб наявного населення становить 25 одиниць. Частка малих підприємств у загальній кількості підприємств становить 85,9%. Частка найманих працівників малих підприємств 26,6 %.

Частка середніх підприємств у загальній кількості підприємств становить 14,1%. Частка найманих працівників середніх підприємств 73,4%. Частка обсягу реалізованої продукції (товарів, послуг) середніх підприємств 91,8%.

Кількість фізичних осіб підприємців по району становить 586 чол.

Кількість створених у 2017 році фізичних осіб-підприємців по Гадяцькому району– 69.

На сьогоднішній день більшість підприємців продовжує працювати у сфері торгівлі та сільського господарства.

        Станом на 01.11.2017р. зареєстровано 54 фермерських господарства (1- в стані припинення), площа землі в обробітку -  10,7 тис. га. Кількість створених у 2017 році фермерських господарств – 2.

Для сприяння реалізації державної політики у сфері розвитку малого підприємництва запроваджено щоквартальний моніторинг виконання заходів Програми, в рамках виконання яких здійснюється подальша реалізація державної регуляторної політики. Підготовка проектів регуляторних актів в Гадяцькому районі проводиться розробниками відповідно до затверджених планів.

При розробці регуляторних актів проводиться Аналіз регуляторного впливу, їх оприлюднення та громадське обговорення з метою одержання зауважень і пропозицій. Проекти  розпоряджень  голови райдержадміністрації, що носять регуляторний характер  разом з Аналізом регуляторного впливу обов’язково направляються на погодження до Державної регуляторної служби України. Прийняті регуляторні акти реєструються в Головному територіальному управлінні юстиції у Полтавській області.

Щоквартально оновлюється Реєстр діючих регуляторних актів райдержадміністрації, який розміщено на офіційному сайті райдержадміністрації   в розділі  «Регуляторна політика». На сьогоднішній день  діє 6 розпоряджень голови райдержадміністрації, що носять регуляторний характер.  Стосовно кожного регуляторного акта послідовно здійснюються базове, повторне та періодичне відстеження його результативності.

Протягом 2017 року було прийнято 1 регуляторниий акт, який пройшов регуляторну процедуру.

          При райдержадміністрації працюють телефони «Довіри», «гаряча» та «пряма» телефонні лінії.

          В районі створений та діє Відділ - Центр надання адміністративних послуг, який здійснює свою діяльність згідно з Законом України «Про адміністративні послуги», актами Кабінету Міністрів України та іншими нормативно-правовими документами у сфері надання адміністративних послуг. З метою виконання вимог Закону України «Про адміністративні послуги» у районі проведено організаційні заходи щодо налагодження ефективної роботи Центру, у тому числі збільшено штатну кількість працівників Центру, забезпечено матеріально-технічними засобами, організовано постійне інформування споживачів через засоби масової інформації.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.05.2014 № 523-р «Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг» визначено перелік з 50 адміністративних послуг органів виконавчої влади, які надаються через Центр.

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року № 1395-р «Деякі питання надання адміністративних послуг у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» райдержадміністрацією проведено всі дії задля реалізації реформи децентралізації та можливості прийняття райдержадміністрацією повноважень у сфері державної реєстрації у встановлені законодавством строки. Працівники Центру отримали електронні цифрові підписи для роботи в Державних електронних реєстрах суб’єктів надання послуг. Також працівників Центру підключено до електронних реєстрів Міністерства юстиції України: Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб - підприємців.

Станом на 12.12.2017 року до Центру звернулось 11200  суб’єктів звернень для отримання адміністративних послуг. Найпоширенішими є адміністративні послуги у сфері реєстрації права власності та бізнесу, надання відомостей з Державного земельного кадастру, оформлення субсидії. Позитивним є факт, що всі адміністративні послуги надано у терміни, передбачені чинним законодавством.

             Гадяцьким районним центром зайнятості реалізуються заходи з підготовки та розширення потенціалу малого підприємництва та адаптації незайнятого населення до умов ринкової економіки. З метою розповсюдження знань щодо започаткування та ведення власної справи в 2017 році проведено 54 семінари з орієнтації  на підприємницьку діяльність. Розповсюджуються посібники „Як скласти бізнес-план” та „Підприємництво: етапи розвитку».

  З метою ресурсного забезпечення суб’єктів малого і середнього підприємництва, постійно відбувається оприлюднення даних комунального майна, земельних ділянок, що підлягають продажу чи передачі в оренду.

         У відповідності з Законом України «Про державну підтримку малого та середнього підприємництва» в районі створено Гадяцький районний фонд підтримки підприємництва.

         Фонд надає бюджетні кошти суб’єктам підприємницької діяльності на конкурсних засадах, за умови забезпечення виконання зобов’язання їх повернення.

         Гадяцький районний фонд підтримки підприємництва (ГРФПП) проводить на протязі року відбір проектів господарювання на отримання державної фінансової підтримки для їх реалізації у сферах:

      - виробництва;

 - побутового обслуговування;

 - впровадження інноваційно-інвестиційних проектів;

 - сільськогосподарського розвитку;   

 - розвитку туризму та ін.

        В 2017 р. було підписано Меморандум про взаємне співробітництво ГРФПП, Гадяцької районної ради та територіальних громад району, де основною умовою для отримання бюджетних коштів є співфінансування сільських рад.

       В 2017 році було проведено 4 Наглядові ради з представниками райдержадміністрації, районної ради та суб’єктами підприємницької діяльності Гадяцького району, на яких розглядалися фінансові питання, затвердження кошторису на рік, питання фінансової підтримка СПД.

 

Погашені проекти 2016 року:

ФОП Микитенко І.І. в сумі 80,0 тис. грн. – розвиток с/г виробництва, придбання пресу-збиральник для зернових культур (тюкувальник).

ФОП Харченко О.І. в сумі 60,0 тис. грн. – розвиток станції технічного обслуговування.

ПАТ «Гадяцьке автотранспортне підприємство №15337» в сумі 100,0 тис. грн. – придбання автобуса ПАЗ -3205 для підвезення населення на приміських маршрутах.

Всього профінансовано проектів на суму  240,0 тис. грн.

 

Діючі проекти 2017 року:

ПАТ «Гадяцьке автотранспортне підприємство №15337» в сумі 200,0 тис. грн. – встановлення та заміна газового обладнання транспортних засобів підприємства.

ФГ «Сіріус-Агро» Крат В.В.  в сумі 100,0 тис. грн.. – розвиток фермерського господарства, придбання засобів захисту для зернових рослин.

ФОП Дмитренко М.Г. в сумі 260,0 тис. грн. - придбання сільськогосподарської техніки: 200,0 тис.грн. - з районного бюджету, 60,0 тис.грн. – кошти Сарівської сільської ради.

         Всього профінансовано проектів на суму  560,0 тис. грн.

         Протягом 2017 року суб’єкти підприємницької діяльності повертають бюджетні кошти згідно затверджених графіків. Щоквартально проводиться перевірка реалізації виконання проектів підприємців. Заборгованість по погашенню фінансової підтримки відсутня.

         В 2017 році Фондом спільно з управлінням агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації було організовано та залучено підприємців району до виставки–продажу продукції місцевих товаровиробників на свята до Дня незалежності та Обжинків - 2017,  на культурно-мистецьке свято в селі Червоний Кут, а також етно-фестиваль «Козацька столиця».

        З метою залучення безробітних до зайняття власною справою Гадяцька міжміська філія Полтавського обласного центру зайнятості за участі фонду підтримки підприємництва провели семінар – навчання  на тему «Створення малого підприємництва на селі», «Зелений туризм», «Перспективні напрямки в підприємницькій діяльності».

        Гадяцьким районним фондом підтримки підприємництва проведено заплановані зустрічі з представниками фермерських господарств Берус О.І., Крат В.В., та Дмитренко М.Г., на яких відбулось обговорення питань залучення власних коштів, фінансова допомога фонду та створення нових робочих місць.

       Фондом разом з Гадяцьким бюро правової допомоги проведено спільні семінари в навчальних закладах Гадяцького району на теми: «Як започаткувати власний бізнес», «Відповідальність неповнолітніх за скоєний злочин», «Молодь та бізнес». Семінари проведені з метою підвищення мотивації щодо вибору майбутньої професії.

        

Наверх ↑