Як стабілізувати ситуацію із заборгованістю ТОВ «Гадячсир»

Як стабілізувати ситуацію із заборгованістю ТОВ «Гадячсир»
Постачальники молока ТОВ «Гадячсир» вимагають ліквідувати заборгованість.

На сьогодні "Гадячсир" є найпотужнішим підприємством регіону з переробки молока. Тому зацікавлені в тому, щоб підприємство успішно працювало. Але не можемо і закривати очі на проблеми виконання зобов'язань з боку підприємства, адже це впливає на економічну ситуацію.

Тож голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко разом з представниками ЗМІ зустрівся з представниками компанії UkrLandFarming, ТОВ «Веприк Плюс», ТОВ «Млинівський Комплекс»,ТОВ «Буринське» і ТОВ «Шишацьке». Адже у перерахованих підприємств, які постачають молоко до ТОВ «Гадячсир», в результаті заборгованості існує значний дефіцит в коштах. 40 мільйонів гривень — це лише по 4-х підприємствах!Така ситуація веде за собою — заборгованість по заробітній платі перед селянами і по сплаті податків перед державою.

Співпраця між компаніями триває більше 3-х років. За цей час були і борги, і обіцянки їх ліквідувати, і погашення заборгованості. Минулого року мали розмови з керівництвом ТОВ «Гадячсир» на предмет погашення заборгованості. Як результат - було укладено мирову угоду між постачальниками та "Гадячсиром".
Зараз знову ситуація дійшла до критичної точки.

─Впевнений, що потрібно сідати за стіл переговорів і шукати цивільне вирішення питання. До речі, також до мене постійно звертаються працівники підприємства зі скаргами на затримку виплат заробітної плати.
Регулярно проводимо комісії щодо розгляду і вирішення проблемних питань.Запрошуємо представників підприємства до дієвого діалогу.
Постійно моніторимо ситуацію і складаємо графіки ліквідації заборгованості. Певний результат це дає

Але маємо діяти винятково в межах повноважень. Права прямого втручання у відносини між суб’єктами господарювання ми не маємо. Насамперед в цій ситуації треба вимагати виконання положень договору, який укладали між собою підприємства. Роль влади в цій ситуації - неупередженого арбітра і комунікатора. Так і працюємо!

Переконаний, що будь-яке питання має бути вирішене конструктивним шляхом. Тому закликаю вирішувати всі спірні питання цивілізовано!
Все що лежить у сфері наших можливостей - ми зробимо, - зазначив голова райдержадміністрації.

До слова, в минулому саме Гадяцький район один із небагатьох, який домігся компенсації в розмірі 1 мільйон сто тисяч гривень за поголів’я великої рогатої худоби, щоб підтримати наших агровиробників. Будемо і надалі максимально сприяти бізнесу.

─З власного досвіду знаю, що аналогічні проблеми. як у "Гадячсиру" виникають нерідко. Адже молочна продукція в Україні на 90% була орієнтована на ринок Росії. Пройшло вже більше 4-х років, коли з об'єктивних причин ситуація дестабілізувалася. Отже нашим виробникам слід змінювати тактику і стратегію в цих умовах: орієнтуватися на європейський ринок і підвищувати для цього якість продукції! Впевнений, разом у нас все вийде!, - підсумував Олексій Матюшенко.