Відбулася щотижнева апаратна нарада

Відбулася щотижнева апаратна нарада

25 червня 2019 року відбулася щотижнева нарада у залі засідань Гадяцької райдержадміністрації. Вів нараду  виконувач обовязків голови райдержадміністрації Сергій Бондаренко за участі голови районної ради Володимира Нікітенка.

1.Про підсумки роботи служби у справах дітей райдержадміністрації за 1 півріччя 2019 року щодо влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до сімейних форм виховання.

2.Про використання інформаційних технологій (IT) в бібліотеках Гадяцької центральної бібліотечної системи.

3.Про стан тегногенно-екологічної безпеки, надзвичайні події та ситуації, які виникли на території району.

Із першого питання доповідала Леся Воронцова, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації. Службою у справах дітей райдержадміністрації проводиться відповідна робота із захисту законних прав та інтересів дітей на території району. Станом на 25.06.2019 року на первинному обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, служби у справах дітей, перебуває 54 дітей з юридичним статусом (18 дітей - сиріт та 36 дітей, позбавлених батьківського піклування). Більшість цих дітей (95 %) влаштовані до сімейних форм виховання, зокрема:

38- дітей проживають у 23 сім’ях опікунів, піклувальників;

11- дітей виховуються у прийомних сім’ях та ДБСТ;

5 - дітей  залишаються під опікою інтернатних закладів.

З метою забезпечення першочергового влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до сімейних форм виховання  функціонує дитячий будинок сімейного типу, в якому виховується 7 дітей, позбавлених батьківського піклування та двоє власних дітей  (у серпні  поточного року планується влаштувати 1 дитину із соціальним статусом). Також на сьогодні в районі діє 7 прийомних сімей у яких виховується 12 дітей – сиріт та дітей,  позбавлених батьківського піклування.

Лариса Труш, начальник відділу культури райдержадміністрації доповіла про використання інформаційних технологій (IT) в бібліотеках Гадяцької центральної бібліотечної системи. На сьогодні в Гадяцькому районі збережено централізовану бібліотечну систему, яка складається з 36 бібліотечних закладів. 3 бібліотеки з лютого 2019 року передано до Центру культури і дозвілля Сергіївської ОТГ як повноцінні книгозбірні (на правах його структурних підрозділів) і відповідно 100 % фінансуються з бюджету ОТГ. Всі інші бібліотеки, які функціонують на території трьох ОТГ (Гадяцької, Краснолуцької та Петрівсько-Роменської) входять до ЦБС, утримуються за рахунок субвенцій від ОТГ, що передаються на відділ культури Гадяцької райдержадміністрації.

Послуги бібліотечних інтернет-центрів, (пунктів доступу до мережі Інтернет) для користувачів є безкоштовними. Сьогодні завдяки використанню сучасних інформаційних технологій асортимент бібліотечних послуг значно розширено, а саме: он-лайн можна зареєструватися на ЗНО та перевірити його результати, отримати безоплатну юридичну допомогу  за допомогою скайп-зв’язку, оформити перепустку для внутрішньо переміщених осіб,провести вебінар та взяти у ньому участь, скористатися послугами Приватбанку,перевірити стан оформлення паспорта та багато інших.

Тісно співпрацюють бібліотеки ЦБС з Гадяцьким районним Бюро правової допомоги. Згідно Графіка функціонування дистанційних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги на 2018 – 2019 роки, проводяться сеанси скайп-зв’язку на базі Інтернет-центру районної бібліотеки та сільських бібліотек-філій, які дають можливість жителям населених пунктів оперативно отримати необхідну юридичну допомогу від спеціалістів районного відділення Бюро правової допомоги.( Наприклад: земельні ділянки для учасників АТО, пенсійний стаж, нарахування  субсидій, переоформлення земельної ділянки, спадщина, заповіт і т.д. )

Про стан техногенно-екологічної безпеки, надзвичайні події та ситуації, які виникли на території району, проінформував Василь Губський, начальник районного сектору державної служби надзвичайних ситуацій України в Полтавській області. За період 2019 року на території Гадяцького району виникло 70 пожежі, проти 46 за аналогічний період 2018 року.