Відбулася щотижнева апаратна нарада

Відбулася щотижнева апаратна нарада

2 квітня 2019 року відбулася щотижнева нарада у залі засідань Гадяцької райдержадміністрації. Вів нараду голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко за участі голови районної ради Володимира Нікітенка.

1. Про стан призначення та виплати компенсацій фізичним особам, які надають соціальні послуги.

2. Про хід виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 10.07.2013 №311»Про стан проведення робіт з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів району».

3. Про стан виконання розпорядчих актів та доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади, голів облдержадміністрації та райдержадміністрації за підсумками березня 2019 року.

4. Про стан техногенно-екологічної безпеки, надзвичайні події та ситуації, які виникли на території району.

Із першого питання доповідав Віталій Тарасенко, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації. Постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.04 року №558 затверджено Порядок призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги. Компенсація призначається і виплачується управлінням соціального захисту населення фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами). Розмір  компенсаційної виплати залежить від категорії осіб, яка здійснює догляд та  категорії особи, якій надають соціальні послуги. Компенсація призначається виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб або осіб, які втратили працездатність у таких розмірах: 15% - фізичним особам, які надають соціальні послуги особам з інвалідністю І групи;

10% - фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам  похилого віку,особам з інвалідністю  ІІ групи та дітям з інвалідністю ;

Із другого питання доповідав Іван Воронцов, виконувач обов’язків начальника відділу у Гадяцькому районі головного управління Держгеокадастру у Полтавській області. Згідно з вимогами Податкового кодексу України та Закону України «Про оцінку земель», нормативна грошова оцінка земельної ділянки – це потенційний прибуток, який можна отримати, здійснюючи діяльність на конкретній ділянці землі відповідно до категорії  та дозволеного використання земельних ділянок. Такий дохід від землі визначається відповідно до офіційно затверджених нормативів та формул. Технічна документація з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів на підставі рішень  місцевих рад проводиться землевпорядними компаніями, які мають право на розроблення документації із землеустрою та мають у штаті двох сертифікованих інженерів-землевпорядників. Відповідно до Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» технічна документація з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів підлягає обов’язковій державній експертизі.

За Законом України «Про оцінку земель» проведення НГО має систематичний характер. Наразі діє практика, коли НГО населених пунктів відбувається раз на 5-7 років.

Протягом 2011-2014 років було проведено нормативну грошову оцінку всіх населених пунктів Гадяцького району, крім села Тригубщина Гречанівської сільської ради, так як села площею 7 гектарів фактично не існує. На даний час виникла потреба в оновленні технічних документацій. У липні місяці 2018 року був складений План-графік проведення нормативної грошової оцінки населених пунктів на 2018-2019 роки, яким передбачено проведення НГО по 58 населених пунктах, з них 9 – у 2018 році.

Про  стан  виконання розпорядчих актів та доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади, голів облдержадміністрації та райдержадміністрації за підсумками березня 2019 року доповідала Тетяна Ботінок, начальник загального відділу апарату райдержадміністрації.

Про стан техногенно-екологічної безпеки, надзвичайні події та ситуації, які виникли на території району, проінформував Василь Губський, начальник районного сектору державної служби надзвичайних ситуацій України в Полтавській області.

По кожному із питань порядку денного головою райдержадміністрації було дано відповідні доручення відповідальним виконавцям.