Відбулася щотижнева апаратна нарада

Відбулася щотижнева апаратна нарада

26 березня 2019 року відбулася щотижнева нарада у залі засідань Гадяцької райдержадміністрації. Вів нараду  виконувач обовязків голови райдержадміністрації Сергій Бондаренко за участі голови районної ради Володимира Нікітенка.

1.Про організацію Всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля» і дня благоустрою на території району та організація громадський робіт

2.Про забезпечення в районі комплексного інтегрованого підходу до  подолання домашнього насильства, надання всебічної допомоги постраждалим особам та утвердження ненасильницького характеру приватних стосунків відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»

3. Про стан виконання антикорупційного законодавства у Гадяцькому районі

4. Про хід виконання Указу Президента України  «Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді» закладами культури та заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей в закладах освіти району.

5.Про стан техногенно-екологічної безпеки, надзвичайні події та ситуації, які виникли на території району.

Із першого питання доповідала Ірина Єрьоміна, начальник відділу архітектури, житлово-комунального господарства та екології райдержадміністрації. На виконання Указу Президента України від 06.08.1998 № 855/98 «Про день довкілля», розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.03.2010 № 777-р «Деякі питання проведення щорічної всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля» відділом містобудування і архітектури  розпочата підготовка до проведення щорічної Всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля» та дня благоустрою на території району. Розроблені заходи щодо проведення щорічної всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля» та дня благоустрою території району, які передбачені комплексом дій із збереження довкілля на місцевому рівні.

Із другого питання доповідала Леся Воронцова, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації. Діти, які проживають в сім’ях, де існує загроза вчинення насильства над ними, перебувають під постійним контролем служби у справах дітей, органів опіки та піклування сільвиконкомів, навчальних закладів та працівників поліції.

На даний час звернень та повідомлень про вчинення домашнього насильства стосовно дітей у службу у справах дітей райдержадміністрації не надходили.

Розпорядженням голови райдержадміністрації №606 від 10.10.18 року «Про призначення відповідальних по виконанню Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» уповноваженою особою призначено головного спеціаліста відділу культури РДА Горбун Тамару Миколаївну, яка пройшла навчання на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім.М.В.Остроградського за професійною програмою «Підготовки фахівців щодо проведення корекційних програм з особами, які вчинили домашнє насильство». В обов’язки головного спеціаліста входить робота з прийому та реєстрації заяв і повідомлень про вчинення насильства, координація заходів реагування на факти вчинення насильства, надання допомоги і захисту постраждалих особам, а також кривдниками відповідно до Закону України «Про забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків».

Про стан виконання антикорупційного законодавства у Гадяцькому районі доповідала Маргарита Юшко, начальник юридичного відділу апарату райдержадміністрації.

Із четвертого питання доповідала Лариса Труш, начальник відділу культури райдержадміністрації. Враховуючи основні складові національно-патріотичного виховання, використовуючи оновлені технічні засоби, цікаві та креативні форми роботи клубних закладів, сучасні бібліотечні послуги, відділ культури Гадяцької райдержадміністрації, спільно з освітніми закладами району, проводить масові заходи, які сприяють вихованню почуття любові до рідного краю, рідної мови, гордості за героїчну історію України, збереженню історико-культурної спадщини українського народу, готовності молодого покоління до захисту Вітчизни. Також відділ культури райдержадміністрації тісно співпрацює з відділом освіти райдержадміністрації та відділом освіти, молоді і спорту міської ради. На всі заходи, які несуть національно-патріотичний характер, постійно запрошуються учні та студенти навчальних закладів міста, району. Проводяться виховні години з виїздом у сільські школи району. У кожному закладі освіти району забезпечено:

- розміщення і належне оформлення загальношкільних і класних куточків державної символіки,

- використання державного Гімну під час урочистих заходів,

- створені куточки слави ’’Випускники школи – учасники АТО’’, ’’Герої честі і слави’’,

- встановлено на фасадах закладів освіти дошки слави, присвячені загиблим воїнам-землякам.

Про стан техногенно-екологічної безпеки, надзвичайні події та ситуації, які виникли на території району, проінформував Василь Губський, начальник районного сектору державної служби надзвичайних ситуацій України в Полтавській області.

По кожному із питань порядку денного виконувачем обов’язків голови райдержадміністрації було дано відповідні доручення відповідальним виконавцям.