Відбулася щотижнева апаратна нарада

Відбулася щотижнева апаратна нарада

5 лютого 2019 року відбулася щотижнева нарада у залі засідань Гадяцької райдержадміністрації. Вів нараду  голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко за участі голови районної ради Володимира Нікітенка.

1. Про стан проходження опалювального періоду 2018-2019 року в бюджетних установах району.

2. Про хід  проведення перевірок цільового використання коштів з державного бюджету особами одержувачами різних  видів соціальних виплат за 2018 рік.

3. Про впровадження електронних сервісів надання адміністративних послуг в районі.

4. Про підготовку до контрольної перевірки стану цивільного захисту району у березні 2019 року.

5. Про стан техногенно-екологічної безпеки, надзвичайні події та ситуації, які виникли на території району.

Із першого питання доповідала Ірина Єрьоміна, начальник відділу містобудування, архітектури, ЖКГ, будівництва та екології райдержадміністрації. Опалювальний період в бюджетних установах Гадяцького району розпочався з 16 жовтня 2018 року. Для швидкого реагування та оперативного усунення аварійних ситуацій на об’єктах бюджетної сфери, на базі комунального підприємства «Сервіс» Гадяцької районної ради», створена оперативно-чергова служба. На початок опалювального періоду на 100% заклади бюджетної сфери підготовлені з видачею паспортів готовності: загальноосвітні навчальні та дошкільні заклади, заклади охорони здоров'я та культури. Заборгованість за отримані комунальні послуги установ та організацій, на момент проходження опалювального сезону, відсутні.

Із другого питання доповідав Віталій Тарасенко, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації. Управління соціального захисту населення здійснює перевірки достовірності та повноти інформації про доходи та майновий стан осіб, які входять до складу сім’ї, що звертаються за призначенням субсидій та соціальних виплат. Зазначена робота проводиться з метою недопущення нецільового використання державних коштів. В період з 1 січня по 31 грудня 2018 року здійснено ряд заходів щодо перевірки достовірності поданої заявниками інформації про доходи та майновий стан отримувачів житлових субсидій та соціальних допомог. Виявлено  факти неповної та недостовірної інформації про доходи та майновий стан отримувачів соціальних виплат по 186 особових справах. Зокрема найчастішими випадками є приховування наявності земельних ділянок та доходу від здачі їх в оренду. За даними справами проведена робота стосовно повернення надміру виплачених коштів у сумі 81тис. 400 грн. до державного бюджету.

Із третього  питання доповідала Юлія Огілько, начальник відділу – Центр надання адміністративних послуг райдержадміністрації. З 1 січня розпочалася кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2018 року. З метою підвищення якості обслуговування платників податків Державна фіскальна служба презентує можливість отримання в електронному вигляді відомостей з Державного реєстру фiзичних осiб - платникiв податкiв про суми виплачених доходiв та утриманих податкiв. Скористатись сервісом можна через електронний кабінет платника (cabinet.sfs.gov.ua).Відомості про доходи за допомогою сервісу зможуть отримати тільки фізичні особи. Щоб отримати інформацію в електронному вигляді, достатньо мати електронний цифровий підпис. Також в Україні з  1 січня 2019 року почали діяти нові правила надання Держгеокадастром відомостей про сільскогосподарські землі. Зникає необхідність складання технічних документацій з нормативно грошової оцінки по окремим ділянкам сільськогосподарського призначення, які виготовлялись для визначення розмірів орендної плати, земельного податку, державного мита та інших обов’язкових платежів. Тепер всі дані про загальнонаціональну нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення зведено в єдину систему та створено портал-дзеркало із можливістю онлайн-розрахунку нормативної грошової оцінки зареєстрованих у Державному земельному кадастрі земельних ділянок.

Із четвертого питання доповідав Анатолій Кеда, завідувач сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної і мобілізаційної роботи та цивільного захисту райдержадміністрації.

Про стан техногенно-екологічної безпеки, надзвичайні події та ситуації, які виникли на території району, проінформував Василь Губський, начальник районного сектору державної служби надзвичайних ситуацій України в Полтавській області.

По кожному із питань порядку денного головою райдержадміністрації було дано відповідні доручення відповідальним виконавцям.