У Гадячі відкрили дитячий будинок сімейного типу

У Гадячі відкрили дитячий будинок сімейного типу

11 січня 2018 року відбулося урочисте відкриття дитячого будинку сімейного типу. В урочистостях взяли участь голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко, голова районної ради Володимир Нікітенко, перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Бондаренко, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Леся Воронцова.

Будинок був придбаний за кошти з державного бюджету 1млн 700 тис. гривень. Сім’я буде проживати в гарному двохповерховому будинку з усіма зручностями. Подружжя взяло під свою опіку п’ятьох дітей, загалом у родині виховується семеро дітей. Найстаршому 16 років, а найменшій 3 роки.

Олексій Матюшенко вручив ключі від будинку найменшому члену сім’ї та подякував батькам-вихователям.  Висловив  сподівання, що дітки, виховані в цьому домі, стануть гідними громадянами України.

 Дуже важливо діткам, які позбавлені можливості виховуватися батьками, побачити  модель сім’ї, з  якої  вони можуть брати приклад в майбутньому своєму житті, – наголосив голова райдержадміністрації.

Довідково
Дитячий будинок сімейного типу — окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних дітей. Порядок створення дитячих будинків сімейного типу та влаштування в них дітей регулюється Постановою Кабінету Міністрів України № 564 від 26 квітня 2002 року «Про затвердження Положення про дитячий будинок сімейного типу». До дитячого будинку сімейного типу влаштовуються діти, які мають визначений статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. В першу чергу до дитячого будинку сімейного типу влаштовуються діти, які перебувають між собою у родинних стосунках, за винятком випадків, коли за медичними показаннями, або з інших причин вони не можуть виховуватись разом. Дитячий будинок сімейного типу комплектується дітьми протягом дванадцяти місяців з дня створення. Контроль за його комплектуванням здійснює місцева служба у справах дітей.