Співпраця із нафтогазовидобувниками має бути взаємовигідною

Співпраця із нафтогазовидобувниками має бути взаємовигідною

Голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко провів важливу зустріч з заступником голови правління з буріння та геології ПАТ "Укрнафта" Володимиром Прокоповим. Адже є багато важливих тем, на які треба знайти ефективне рішення. Найперше, в проблемі сплати податку із доходів фізичних осіб. Вже неодноразово порушували це питання на всіх рівнях — востаннє на нараді за участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. Глава Уряду поділяє нашу позицію: сплата податку має відбуватися в тій громаді, де безпосередньо ведеться виробництво. Володимир Гройсман дав відповідне доручення. Олексій Матюшенко озвучив проблему на перемовинах із Володимиром Прокоповим.

«Від нас підуть відповідні листи на бухгалтерію ПАТ "Укрнафта", і, сподіваюся, найближчим часом Петрівсько-Роменська та Сергіївська ОТГ будуть одержувати надходження від сплати податків»-розповів голова райдержадміністрації.
Також очікуємо розрахунку по рентних платежах — нафтогазовидобувники мають виконувати свої зобов'язання перед людьми і громадами.
Є в нас і старі домовленості відносно соціальної підтримки сільрад — кошти від нафтовиків громади використовують на розчистку вулиць, підтримку інфраструктури, будівництво спортмайданчиків та інших об’єктів. Але погодьтеся, 10 тисяч гривень у наш час на ці цілі — мізерна сума. Тому, розраховуємо переглянути розмір соціальної допомоги. Можливо, частина питань відпаде після того, як ми проведемо нову, справедливу нормативно-грошову оцінку землі під свердловинами. Видобуток нафти й газу — справа державної ваги, і ми й надалі будемо робити все залежне, щоб наші видобувники мали сприятливі умови для ведення справи. Але ж, в той же час, за екологічні проблеми та інші незручності для людей, громади мають одержувати компенсацію. Тому, розраховуємо на розуміння з боку нафтогазовидобувних компаній.