Голова райдержадміністрації презентував урядовцям гадяцький досвід

Голова райдержадміністрації презентував урядовцям гадяцький досвід

Під головуванням Льва Парцхаладзе в Полтавській облдержадміністрації відбулася нарада Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Було розглянуто багато важливих тем, зокрема і розподіл громад за "спеціалізацією" — кращим досвідом в організації надання медичних послуг, поводження з побутовими відходами, впровадження культурних проектів.

На сьогодні одне із найбільш важливих питань у програмі підтримки регіонів - створення сучасних медичних амбулаторій в сільській місцевості. Кожен житель повинен отримувати якісне медичне обслуговування.
Гадяцький район має позитивний кейс в галузі охорони здоров’я — на нараді ми презентувати наш успішний проект “Електронної медицини”. Ми першими в Україні інформатизували всі медичні заклади району, встановили програму “Електронний пацієнт”, яка дає змогу у електронному вигляді вести облік пацієнтів та здійснювати запис на прийом.
Крім того, у нашому районі створена єдина мережа, яка об’єднує Центральну лікарню, денний стаціонар, амбулаторію. Це дозволяє в он-лайн режимі вести обмін даними. Наприклад, якщо пацієнт пройшов обстеження в амбулаторії, то його дані одразу передаються профільному спеціалісту. Якщо людина потребує госпіталізації, то дані хворого через приймальне відділення одразу направляються до стаціонару.
Усі міські та сільські амбулаторії 100 % забезпечені кардіографами, сечовими аналізаторами, які працюють за допомогою тест – смужок, сучасними глюкометрами та іншим обладнанням, яке дозволяє швидко та якісно провести аналізи і діагностику.
На прикладі Гадяцького району ми показали, як можна реально об’єднати зусилля сільських рад, міської ради, об’єднаних громади та районної ради і зробити завершений “продукт”. Головна послуга, яку надають наші медзаклади — вилікуваний пацієнт.
Звичайно, в галузі охорони здоров’я в нас ще вистачає проблем, зокрема і в плані технічного переоснащення, але той крок, який ми зробили — викликає щире здивування і захоплення навіть в столичних посадовців.
Лев Парцхаладзе презентував на нараді проект нових сучасних лабораторій та амбулаторій — досить компактних (з розрахунку на сільську місцевість), проте дієвих і функціональних.
Плануємо подати заявку на будівництво, оскільки технічно продвинутий Гадяцький район точно заслуговує на появу таких модернових амбулаторій.